Kohl dažai – kas tai ir kam naudojami?

Senovės Emyratų moterys buvo laidojamos su trimis dalykais: papuošalais, keramika ir jūros kriauklėmis, kuriose būdavo randama „kohl“ pėdsakų. Tai buvo laikoma itin svarbiais daiktais, kuriuos, kaip buvo tikima, moteris pasiima i gyvenimą po mirties.
Dubajaus muziejus turi daugiau nei tuziną jūros kriauklių, kurios buvo rastos JAE kapuose ir kiekvienoje jų rasta kohl dažų pėdsakų.
Senovės arabų pasaulyje dažai „kohl“ buvo naudojami ne tik išraiškingam žvilgsniui sukurti, bet ir sveikatosIMG_0251 tikslais. Buvo manoma, kad „kohl“ apsaugodavo akis nuo žalingų išorinių veiksnių ir infekcijų, tad „kohl“ buvo naudojama net vaikams.
Arabų pasaulyje „kohl“ naudojama net ir šiais laikais akių sveikatai gerinti ir įvairioms jų problemoms spręsti. Pavyzdžiui, „kohl Al Athmad“ – tai natūrali sausos tekstūros priemonė, pagaminta iš maltos ir suminkštintos uolienos, kuri pašalina akių patinimą ir skatina blakstienų augimą. Gaminama iš juodo Ithmid akmens, kurio randama Irane bei pietvakarių Maroke. Ši priemonė nebrangi ir jos galima įsigyti internetu.
blck-kohl„Kohl“ ne tik turi savo istoriją arabų pasaulyje, bet taip pat ir Indijoje. Senovėje ši priemonė buvo plačiai naudojama minėtoje šalyje kaip kosmetinė priemonė. Taip pat moterys ją tepdavo ant akių savo naujagimiams iškart po gimimo. Buvo manoma, kad tai padės „ištiesinti akis“ ir net buvo tikima, kad „kohl“ apsaugos vaiką nuo blogos velnio akies.
Tradiciniai „kohl“ dažai yra išgaunami šlifuojant stibnitą (SB2S3), švino sulfidą arba iš organiškos anglies. Gali būti įmaišoma ir įvairių iš augalų, sėklų, riešutų išgaunamų aliejų.
best-kohlŠiais laikais tradicinis „kohl“ vertinamas prieštaringai dėl savo galimai sveikatai kenkiančios sudėties, į kurią įeina švinas. Tačiau šiuolaikinėje kosmetikos gamintojų rinkoje yra tikrai daug „kohl“ dažų pasirinkimo, kurių sudėtis nekenksminga sveikatai, o efektą galima išgauti ne prastesnį (Pvz., M.A.C, Make up Forever, Guerlain ir pan.).
Šiuolaikinės arabų moterys, kurios yra kilusios būtent  iš tų šalių, kuriose dėl griežtų religinių įsitikinimų privalo dengti kūną nuo galvos iki kojų palikdamos nepridengtą veidą ar tik akis, neįsivaizduoja kasdienio akių makiažo be „kohl“ pagrindu sudarytų dažų. Galėdamos viešai demonstruoti tik savo veido grožį jos dažniausiai vaikšto su itin ryškiu makiažu net ir dienos metu, išryškindamos akis kaip pagrindinį įvaizdžio akcentą.
„Kohl“ dažai populiarūs ne tik arabiškose šalyse, bet ir šiuolaikinėje Europoje. Profesionalūs vizažistai dažniausiai neįsivaizduoja ryškaus akių makiažo be itin pigmentuotų „kohl“ pieštukų ir liner‘ių, kurių gali būti įvairių spalvų. „Kohl“ pagrindu sudarytos kosmetikos priemonės gali būti naudojamos ne tik profesionalų. „Kohl“ pieštukai, užtepti ant akies, yra lengvai retušuojami ir jų pagalba galima nesunkiai susikurti tiek dieninį makiažą paryškinant tik blakstienų liniją, tiek intesyvų vakarinį naudojant pieštuką net ir visam akies vokui padengti.
Tad pasinaudokime šia arabių moterų išraiškingų akių grožio paslaptimi, suteikime savo žvilgsniui ryškumo ir būkime gražios!

Parengė – Indrė Graužinytė

  • Užsiprenumeruokite įrašus

Komentarai

Verified by Trusted Partners